Referencie

Me Myself and I - referencia
Me Myself and I - referencia
Me Myself and I - referencia

Milá čitateľka/čitateľ,

 

je už nový rok 2016 a ty rozmýšľaš, čo budeš robiť v lete.

 

Ako každý mladý človek, určite chceš zažiť niečo, čo si budeš navždy pamätať a niečo, čo je  jedinečné. Tak ja ti chcem poradiť MMI(Me, Myself and I). Ak náhodou nevieš, je to veľmi skvelý letný denný tábor, ktorý sa koná 2 týždne.

 

Prečo práve MMI?:

  1. Spoznáš množstvo nových kamarátov z rôznych kútov sveta, ale aj ľudí zo svojho okolia.
  2. Zlepšíš si anglický jazyk a komunikáciu v anglickom jazyku. (nemusíš sa báť, veď každý sa zo začiatku bál a potom sme sa do toho dostali a vždy všetci rozprávali)
  1. Dozvieš sa viac informácii o svojej osobe, o rôznych krajinách a tak isto množstvo iných zaujímavých vecí.
  2. Miesto sedenia za počítačom, alebo nudenia sa doma a nič nerobenia ti to len prospeje a nudiť sa určite nebudeš.

 

Moje skúsenosti z MMI: Vždy, keď sa ma ľudia pýtajú, aké mám skúsenosti z tohto tábora, pousmejem sa a tlačia sa mi slzy šťastia do očí. Človek za celý život zažije množstvo skvelých táborov, ale ani jeden (teraz vážne) sa neťahá na MMI. Ja som sa zúčastnila 2. turnusu, ktorý sa konal od 3.8 do 14.8.2015. Ako každý, zo začiatku som sa bála, že ma to bude nudiť, alebo že si tam nenájdem kamarátov. Keďže som nevedela dobre komunikovať po anglicky, tak o to som sa bála viac. Prihlásila som sa tam s mojou najlepšou kamarátkou, ktorá bola na tom rovnako. Prvý deň bol veľmi dobrý, pretože sme sa tam so všetkými zoznamovali a všetkých sme spoznávali. Deň za dňom to stále bolo len lepšie a lepšie. Prvý týždeň zbehol ako voda a udialo sa nám množstvo zážitkov. Nastal víkend, kedy bola krátka prestávka a ja som si uvedomila, že tí ľudia mi za tie 2 dni neskutočne chýbali a nehorázne som sa tešila na začiatok ďalšieho týždňa. Tento druhý týždeň bol nezabudnuteľný. Zažili sme neskutočne veľa zážitkov, kopec zábavy, srandy a to počas najväčších horúčav. Robili sme množstvo zaujímavých skupinových prác, rozhovorov, hier… Okrem toho sme boli tak neskutočne všetci na sebe závislí, že aj na konci dňa sme sa vybrali do mesta na pizzu, do parku si posedieť alebo na nejaký drink do baru a pod. Zažili sme aj nespočetne veľa srandy, tak ako sa v dobrom tábore patrí. Konkrétne sa naša skupina volala Hot Olaf Team a to preto, pretože každá skupina dostávala stužku rôznej farby a my sme dostali bielu. Keďže bolo leto a nič nás iné nenapadlo, tak sme jednoducho pridali HOT haha xD

 

Každá skupina mala svoj tanec a tak isto svojich lídrov. My sme mali konkrétne Vivi z Grécka a Mykhaila z Ukrajiny, ktorí sa nám neskutočne venovali, vždy nám vyhoveli a bola s nimi sranda. Neviem opísať moment/udalosť, ktorá bola najlepšia, pretože ich bolo nespočetne veľa a nedá sa to ani rátať. Tento posledný týždeň zbehol neskutočne rýchlo a ani sme si to neuvedomili. Najhorší bol úplne posledný deň, kedy sme si mali všetci povedať zbohom s tým, že sa už možno nikdy neuvidíme a bolo to pre nás veľmi ťažké. Naším lídrom sme venovali rámček s fotkami, aby mali na nás menšiu spomienku aj u nich doma a pár sladkostí, ktoré vo svojej krajine nemajú.

 

Naša skupinka sme sa postavili pred všetkými a poďakovali sme sa im za všetko a spustili sme Niagarské vodopády. Keď sme im dali darčeky, neskutočne plakali a nevedeli čo majú povedať. Bolo to veľmi krásne a neviem to ani slovami popísať, aké to bolo úžasné. Keď sme sa všetci rozlúčili, všetci plakali, úplne všetci. Ja som sa pár dni spamätávala, že už to končí a už proste ich neuvidím a bola som z toho mimo. Každopádne nechcem tu písať ďalšie slohovky, pretože už teraz je tu toho dosť. Chcem vám len povedať, že oni sú moja rodina i keď nemôžme byť spolu. Skupina, v ktorej som bola mi je prednejšia ako spolužiaci, pretože si s nimi rozumiem po 2 týždňoch viac, ako so spolužiakmi po 2 rokoch. Keďže Mykhailo býva na Ukrajine, tak sa niekedy aj s nim stretávame a zájdeme na drink. Jedno veľké ďakujem patrí všetkým organizátorom, ktorí tento projekt zorganizovali aj u nás v Košiciach, pretože bez nich by to nebolo a nezažili by sme neskutočne super leto. Pevne verím, že tento rok sa im podarí zorganizovať MMI opäť, pretože určite prídem a myslím , že nebudem jediná 😉

 

Viki Madrugová

MMI 2015, Košice

Tak ako pred každým letom, aj pred týmto sme s kamoškou rozmýšľali nad tým ako ho stráviť spoločne a najmä so skvelými zážitkami. Na Facebooku sme našli projekt MMI, ktorý nás v momente zaujal. Keď sme vstúpili do miestnosti plnej zaujímavých ľudí a v pozadí hrala pesnička „Right place and right time“ pochopili sme, že sme naozaj na správnom mieste.

 

V prvý deň projektu sme na ruky dostali žlté stužky, podľa ktorých sme mali nájsť svojich mentorov. Pričlenili nás k Vivi z Grécka a Mykhailovi z Ukrajiny. Dali sme si názov „Yellow Submarines.“ Každý jeden deň bol skvelý, plný zábavy a hier. Projekt MMI ma naučil veriť si a užívať si aj veci, ktoré mi tak úplne nejdú, ako napríklad spev alebo tanec. K tancu sa dokonca viaže aj tá najúžasnejšia spomienka z celého projektu- Flash mob v centre Košíc. Práve pesnička „Superstar“ sa stala našou hymnou. Dohodli sme si miesto, čas a farbu oblečenie aby sme čo najviac ladili. Aj keď sa nám video nepodarilo na prvýkrát, užili sme si pri natáčaní kopec srandy. Video sme dotočili, keď k nám zrazu prišiel tím talianskych športovcov, ktorí si taktiež chceli zatancovať. Toto je iba jeden z kopec zážitkov, ktoré máme vďaka MMI.

 

Projekt sa už síce skončil, no úžasne spomienky a kamarátstva zostanú stále, tak ako žltá stužka na ruke, ktorá mi dodnes pripomína dve slová- „Yellow Submarines“ a jedno nezabudnuteľné leto.

 

Danka Bubanová

MMI 2015, Košice

“Vymyslite si názov vášho nového tímu pod vedením Mykhaila a Vivi.” povedali na začiatku projektu. No ako som si asi o tri sekundy na to uvedomila, že nejdeme tvoriť tím ale dvojtýždňovú rodinu, v ktorej je všetko dokonalé a nikto nič nerieši bola som strašne šťastná. Keď vznikol Hot Olaf team povedala som si, že to bude veľmi silné puto, ktoré nerozdelí nič a nikto! Nové vzťahy, nové kamarátstva, nová rodinka. Keď Vám mám povedať pravdu, nemám obľúbenú časť alebo zážitok z projektu, pretože všetko bolo úplne dokonalé a každá jedna sekunda s úžasnými ľuďmi na projekte mi dala strašne veľa. S ľuďmi z polky sveta, s ktorými som sa nikdy nevidela som zrazu vytvorila veľkú šťastnú rodinku a dala by som všetko za to, aby sa zopakoval, čo len jeden deň s týmito ľuďmi. Nikdy nezabudnem ako Mykhailo za trest skákal so zviazanými nohami okolo budovy, ako nás Erik učil povedať “perro” a ja som to nevedela ani za nič povedať, ako sme mali doniesť dve eurá v jednocentovkách lebo Ghita si to tak zmyslel alebo ako sme v parku skákali švihadlo. Naučila som sa  tam strašne veľa, zlepšila som si  angličtinu, porozprávala som sa so skúsenými ľudmi a hlavne som nazbierala také zážitky ako nikdy. Najhorší deň v mojom úžasnom lete bol presne 14.8 kedy bolo koniec týmto dvom týždňom a stážisti začali odchádzať. Bolo mi strašne ľúto, že ľudia, s ktorými som si za krátku dobu toľko vecí zažila odchádzajú. No, na druhej strane ma v tento smutný deň potešili úplne najviac naše sugar cubes, ktoré ma rozplačú za každým keď si ich prečítam , pretože som čakala, že tam budem mať tak jeden papierik a nie, že ich tam bude 20. Som rada, že ma tam moja najlepšia kamoška prihlásila a dúfam, že to bude pokračovať aj tento rok lebo nezaváham ani na sekundu a hneď sa prihlásim. Je to ten najlepší projekt, aký môžete nájsť a zažiť. Ďakujem, že som mohla byť súčasťou neho minulý rok.

 

Naty Moničová

MMI 2015, Košice